Description
Buck Barn Door Hardware + Ponder Mirror Door + Support Header

$1,464.00
Buck Barn Door Hardware + Ponder Mirror Door + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Style | Ponder Mirror |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Single or Double Mirror? | Single Sided Mirror |
| Select Door Frame / Grid Finish | Grey Steel |
| Select Pull Side | Right |
| Select Door Pull Style | Grain + Grain |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 10 in |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | White, Paint Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 8 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
Reviews
There are no reviews yet.