Description
Buck Barn Door Hardware + Ponder Mirror Door

$3,123.05
Buck Barn Door Hardware + Ponder Mirror Door
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
|---|---|
| Select Finish | Forged |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select System | Bi Parting |
| Select Track Length FT | 11 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Style | Ponder Mirror |
| Select Door Pull Style | Grain + Grain |
| Select Door Frame / Grid Finish | Forged |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Single or Double Mirror? | Double Sided Mirror |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 14 |
Reviews
There are no reviews yet.