Description
Buck Barn Door Hardware + Ponder Mirror Door

$1,496.00
Buck Barn Door Hardware + Ponder Mirror Door
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Ponder Mirror |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Door Thickness | 1-3/4 IN |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Pull Side | Right |
| Single or Double Mirror? | Single Sided Mirror |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Door Pull Style | Grain + Grain |
Reviews
There are no reviews yet.