Description
Buck Barn Door Hardware + Pearce Door

$1,471.00
Buck Barn Door Hardware + Pearce Door
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Pearce |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Finish | Glaze |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Height IN | 11 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
Reviews
There are no reviews yet.