Description
Buck Barn Door Hardware + Mountain French Full Door + Support Header

$3,108.80
Buck Barn Door Hardware + Mountain French Full Door + Support Header
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Mountain French Full |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 14 ft |
| Select Height IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Add Soft Close? | No |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 10 |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 14 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
Reviews
There are no reviews yet.