Description
Buck Barn Door Hardware + Industry Barn Door Door + Front Handle

$1,392.00
Buck Barn Door Hardware + Industry Barn Door Door + Front Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Style | Industry Barn Door |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
| Select Front Handle Style | Forged |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 10 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
Reviews
There are no reviews yet.