Description
Buck Barn Door Hardware + Horizon Barn Door Door + Front Handle + Back Handle

$4,535.79
Buck Barn Door Hardware + Horizon Barn Door Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Bypass |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Door Style | Horizon Barn Door |
| Include Lock? | None |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 5 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 6 in |
| Select Door Quantity | 2 |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Back Handle Size | 10 in |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
Reviews
There are no reviews yet.