Description
Barn Wood Reclaimed Door + Top Level Modern Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header + Door Decor

$1,960.00
Barn Wood Reclaimed Door + Top Level Modern Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header + Door Decor
| Select Door Width FT | 3 ft |
|---|---|
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select Door Height IN | 8 in |
| Select Door Style | Barn Wood Reclaimed |
| Select Reclaimed Barn Wood | Horizontal Reclaimed |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Level Modern |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Thickness | 1-3/4 IN |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Braided Strap |
| Select Front Handle Finish | Raw Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Sizes | 8 in |
| Select Style | Slim |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Raw Steel |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Texture | Distressed |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 8 IN |
| Select Strap Hinge Style | Shipyard Strap Hinge |
| Select Strap Hinge Size | 10" |
| Select Strap Hinge Finish | Raw Steel |
| Select Strap Hinge Quantity | 1 |
| Select Clavos Nail Style | None |
| Select Clavos Nail Finish | Flat Black |
| Select Clavos Nail Quantity | 1 Set of 5 |
Reviews
There are no reviews yet.