Description
Barn Wood Reclaimed Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header

$1,835.00
Barn Wood Reclaimed Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header
| Select Door Style | Barn Wood Reclaimed |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 7 in |
| Select Reclaimed Barn Wood | Horizontal Reclaimed |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Studio |
| Select Front Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Rustic Ring |
| Select Back Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 9 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
Reviews
There are no reviews yet.