Description
Back Handle + Smooth Operator Door + Front Handle + High Rise Barn Door Hardware + Support Header

$2,513.40
Back Handle + Smooth Operator Door + Front Handle + High Rise Barn Door Hardware + Support Header
| Select Back Handle Size | 12 in |
|---|---|
| Select Back Handle Finish | Antique Pewter |
| Select Style | Rustic Flush |
| Select Door Style | Smooth Operator |
| Select Wood Species | Alder |
| Double Sided | Single Sided |
| Include Lock? | Stainless Steel Cabin Hook |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Select Wheel Style | Metal Convex Barn Door Wheel |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Select Front Handle Finish | Antique Pewter |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Texture | Weathered |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Hanger Style | High Rise |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Finish | Cottontail |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 3 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 10 IN |
| Select Wheel Finish | Antique Pewter |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 5 |
Reviews
There are no reviews yet.