Description
Back Handle + Ranch Door + Maverick Barn Door Hardware

$2,541.00
Back Handle + Ranch Door + Maverick Barn Door Hardware
| Select Style | Rustic Ring |
|---|---|
| Select Back Handle Finish | Raw Steel |
| Select Door Style | Ranch |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Finish | Stain Glaze |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Texture | Distressed |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Maverick |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 4 in |
| Select Track Length FT | 17 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Leather Type | Dark Brown Leather |
| Select Track Finish | Raw Steel |
Reviews
There are no reviews yet.