Description
Back Handle + Ranch Door + Front Handle + Classic Barn Door Hardware

$1,775.00
Back Handle + Ranch Door + Front Handle + Classic Barn Door Hardware
| Select Back Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
|---|---|
| Select Style | Rustic Ring |
| Select Door Style | Ranch |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Texture | Distressed |
| Select Front Handle Style | Angle Pull Right Handed |
| Select Front Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
Reviews
There are no reviews yet.