Description
Back Handle + Mirror Door + Struck Barn Door Hardware + Front Handle

$2,605.00
Back Handle + Mirror Door + Struck Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Style | Modern Flush |
|---|---|
| Select Back Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Door Style | Mirror |
| Select Wood Species | Alder |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Struck |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Side Style | Mirror |
| Select Back Side Style | Heartland Chevron |
| Select Finish | Matte Black |
| Select Texture | None |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Select Front Handle Style | Santa Fe |
| Select Front Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Wheel Finish | Shop Black |
Reviews
There are no reviews yet.