Description
Back Handle + Garrick Barn Door Hardware + Stable Door

$1,285.00
Back Handle + Garrick Barn Door Hardware + Stable Door
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
|---|---|
| Select Style | Slim |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select System | Standard |
| Select Door Guide | Wall Mount Double Roller |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Style | Stable |
| Select Finish | Raw Unfinished |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 10 |
Reviews
There are no reviews yet.