Description
Back Handle + Front Handle + Z Door + Harvest Barn Door Hardware

$1,342.00
Back Handle + Front Handle + Z Door + Harvest Barn Door Hardware
| Select Style | Rustic Flush |
|---|---|
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Front Handle Style | Arrow |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Door Style | Z |
| Select Wood Species | Alder |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Harvest |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Finish | Painted Barn Wood |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
Reviews
There are no reviews yet.