Description
Back Handle + Front Handle + Ultramodern Barn Door Hardware + Two Panel Door

$3,791.61
Back Handle + Front Handle + Ultramodern Barn Door Hardware + Two Panel Door
| Select Style | Modern Flush [Loft] |
|---|---|
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Ultramodern |
| Select System | Lightduty Bypass |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Door Style | Two Panel |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Finish | Kendal |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 2 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
| Select Door Quantity | 2 |
| Select Front Handle Sizes | 24in |
Reviews
There are no reviews yet.