Description
Back Handle + Double X Door + Military Barn Door Hardware

$1,577.00
Back Handle + Double X Door + Military Barn Door Hardware
| Select Style | Modern Flush |
|---|---|
| Select Back Handle Finish | Raw Steel |
| Select Back Handle Size | 10 in |
| Select Door Style | Double X |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Military |
| Select Finish | Raw Steel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 6 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | 1-3/4 IN |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.