Description
Aztec Barn Door Door + High Rise Barn Door Hardware + Back Handle + Front Handle

$2,003.00
Aztec Barn Door Door + High Rise Barn Door Hardware + Back Handle + Front Handle
| Select Door Style | Aztec Barn Door |
|---|---|
| Select Material | MDF |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | High Rise |
| Select Finish | Brushed Steel |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Thickness | 2 IN |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Brushed Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Back Handle Finish | Brushed Steel |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Select Back Handle Size | 6 in |
Reviews
There are no reviews yet.