Description
Artisan Brace Door + Classic Barn Door Hardware + Handle + Flush Handle + Lock

$982.00
Artisan Brace Door + Classic Barn Door Hardware + Handle + Flush Handle + Lock
| Door Height IN | 0 in |
|---|---|
| Door Style | Artisan Brace |
| Door Texture | None |
| Door Height FT | 7 ft |
| Door Width IN | 0 in |
| Door Width FT | 3 ft |
| Door Finish | Unfinished Paint Grade |
| Door Assembly | Unassembled |
| Hardware System | Standard |
| Hardware Style | Classic |
| Hardware Finish | Black |
| Track Length FT | 6 ft |
| Track Length IN | 0 in |
| Pre Drill? | YES |
| Door Guide | L Floor Guide |
| Soft Closure System | Yes |
| Handle Style | Signature |
| Flush Handle Finish | Black |
| Select Size | 9 in |
| Select Style | Flush |
| Style | Hook And Eye Latch |
Reviews
There are no reviews yet.