Description
Abandoned Barn Door Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle

$2,645.00
Abandoned Barn Door Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Abandoned Barn Door |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Acrylic | Glass |
| Select Door Frame / Grid Finish | Copper |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Hanger Style | Spoked Garrick |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Texture | Weathered |
| Select Front Handle Style | Valley |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 4 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.