Description
6 Panel Door + Stallion Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$5,511.59
6 Panel Door + Stallion Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | 6 Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Mahogany |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Texture | None |
| Select System | Bi Parting |
| Select Hanger Style | Stallion |
| Select Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 12 |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
Reviews
There are no reviews yet.