Description
5 Panel Door + Reflex Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$3,372.19
5 Panel Door + Reflex Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Width FT | 3 ft |
|---|---|
| Select Door Style | 5 Panel |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Door Width IN | 3 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select System | Bypass |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Reflex |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Metal Concave Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Inserts | Wood |
| Select Finish | Unfinished |
| Select Texture | None |
| Select Door Quantity | 2 |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Brushed Stainless Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush [Loft] |
| Select Front Handle Sizes | 16in |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
| Select Back Handle Finish | Brushed Stainless Steel |
Reviews
There are no reviews yet.