Description
5 Panel Door + Loft Barn Door Hardware + Back Handle + Front Handle

$1,850.00
5 Panel Door + Loft Barn Door Hardware + Back Handle + Front Handle
| Select Wood Species | Poplar |
|---|---|
| Select Door Style | 5 Panel |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Loft |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Inserts | Glass |
| Select Finish | Super White |
| Select Texture | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 8 |
Reviews
There are no reviews yet.