Description
Stag Barn Door Hardware + True Door + Support Header

$3,196.30
Stag Barn Door Hardware + True Door + Support Header
| Select Hanger Style | Stag |
|---|---|
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select System | Bi Parting |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Style | True |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Width FT | 1 ft |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Add Soft Close? | No |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Texture | Weathered |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 8 IN |
Reviews
There are no reviews yet.