Description
Top Mount Low Clearance Barn Door Hardware + True Door + Front Handle + Back Handle

$1,676.00
Top Mount Low Clearance Barn Door Hardware + True Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | True |
| Include Lock? | None |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Low Clearance |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Mini Black Nylon MK1 Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Low Clearance |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Finish | Glacier |
| Select Style | Modern Flush [Loft] |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Back Handle Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Sizes | 16in |
Reviews
There are no reviews yet.