Description
Stag Barn Door Hardware + Double X Door + Front Handle + Back Handle

$1,249.00
Stag Barn Door Hardware + Double X Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Double X |
| Include Lock? | None |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Wood Slyder MK2 – Black Center Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Finish | Mountain Gold |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Style | Rustic Flush |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Century |
| Select Back Handle Finish | Mountain Gold |
| Select Front Handle Finish | Mountain Gold |
Reviews
There are no reviews yet.