Description
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Fraction Barn Door Door + Front Handle + Back Handle

$3,552.48
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Fraction Barn Door Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Wheel Style | Brass Anodized Barn Door Wheel |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Style | Fraction Barn Door |
| Select Material | MDF |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Select Finish | Primer White |
| Select Front Handle Finish | Modern Gold |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 12 in |
| Select Back Handle Finish | Modern Gold |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 2 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.