Description
Back Handle + Stag Barn Door Hardware + Stable Door + Front Handle

$3,255.30
Back Handle + Stag Barn Door Hardware + Stable Door + Front Handle
| Select Back Handle Size | 8 in |
|---|---|
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select System | Bi Parting |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Track Style | Flat Track |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Texture | None |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Door Style | Stable |
| Select Finish | Unfinished |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.