Description
Barn Wood Reclaimed Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Support Header

$1,512.00
Barn Wood Reclaimed Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Support Header
| Select Door Style | Barn Wood Reclaimed |
|---|---|
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Reclaimed Barn Wood | Vertical Reclaimed |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Santa Fe |
| Select Front Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Paint Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 7 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
Reviews
There are no reviews yet.