Description
Sunrise Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle

$1,843.00
Sunrise Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Sunrise |
|---|---|
| Select Material | MDF |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Brushed Stainless Steel |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Finish | Brushed Stainless Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 2 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 4 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Front Handle Sizes | 10in |
Reviews
There are no reviews yet.