Description
Top Level Modern Barn Door Hardware + Mirror Door + Front Handle

$2,157.00
Top Level Modern Barn Door Hardware + Mirror Door + Front Handle
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
|---|---|
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Top Level Modern |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Finish | Unfinished |
| Select Door Style | Mirror |
| Select Front Side Style | Mirror |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Back Side Style | 5 Panel |
| Select Texture | None |
| Select Inserts | Frosted Acrylic |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 10 in |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Bonded Chrome |
| Include Lock? | Stainless Steel Cabin Hook |
| Select Front Handle Sizes | 12in |
Reviews
There are no reviews yet.