Description
Two Panel Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle

$2,019.00
Two Panel Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 9 in |
| Select Texture | Weathered |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Spoked Garrick |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 7 |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
Reviews
There are no reviews yet.