Description
Stallion Barn Door Hardware + Heartland Chevron Door + Front Handle + Back Handle

$2,741.00
Stallion Barn Door Hardware + Heartland Chevron Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Heartland Chevron |
| Include Lock? | None |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Back To Back Assembly | No |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 7 in |
| Select Hanger Style | Stallion |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Finish | Bonded Chrome |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Style | Modern Flush [Loft] |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Back Handle Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Sizes | 16in |
Reviews
There are no reviews yet.