Description
Two Panel Door + Degree Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header

$1,167.70
Two Panel Door + Degree Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Degree |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Falcon |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | Stainless Steel Cabin Hook |
| Select Style | Rustic Ring |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
Reviews
There are no reviews yet.