Description
Summerhouse Barn Door Door + Stag Barn Door Hardware

$2,166.05
Summerhouse Barn Door Door + Stag Barn Door Hardware
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Door Style | Summerhouse Barn Door |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Bi Parting |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Track Length FT | 11 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 11 |
Reviews
There are no reviews yet.