Description
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Modern Cottage Door + Support Header

$1,580.00
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Modern Cottage Door + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Modern Cottage |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Texture | None |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Header Length FT | 8 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Frame / Grid Finish | Clear Coated Raw Steel |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
Reviews
There are no reviews yet.