Description
Two Panel Door + Garrick Barn Door Hardware

$1,366.00
Two Panel Door + Garrick Barn Door Hardware
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Texture | None |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.