Description
Classic Barn Door Hardware + Stable Door + Support Header + Back Handle

$1,795.00
Classic Barn Door Hardware + Stable Door + Support Header + Back Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Stable |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 11 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Texture | None |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 10 in |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 2 IN |
| Select Style | Rustic Ring |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
Reviews
There are no reviews yet.