Description
Two Panel Door + Buck Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$1,605.40
Two Panel Door + Buck Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Height FT | 9 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 6 |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Select Front Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
Reviews
There are no reviews yet.