Description
Z Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle

$2,059.70
Z Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Width IN | 0 in |
|---|---|
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Style | Z |
| Select Texture | Distressed |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Falcon |
| Select Front Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
Reviews
There are no reviews yet.