Description
Z Door + Garrick Barn Door Hardware + Support Header + Front Handle

$1,614.00
Z Door + Garrick Barn Door Hardware + Support Header + Front Handle
| Select Door Style | Z |
|---|---|
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | 1-1/2 IN |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Roller |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Glaze |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 4 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
| Select Front Handle Style | Falcon |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
Reviews
There are no reviews yet.