Description
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Mountain Modern Door

$4,045.56
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Mountain Modern Door
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Style | Mountain Modern |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Rift White Oak |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 6 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Door Thickness | 2 IN |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Select Finish | Unfinished Raw Steel |
| Select Frame Finish | Raw Steel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Pull Side | Right |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
Reviews
There are no reviews yet.