Description
Buck Barn Door Hardware + Front Handle + Ponder Mirror Door

$1,776.00
Buck Barn Door Hardware + Front Handle + Ponder Mirror Door
| Select Hanger Style | Buck |
|---|---|
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select System | Standard |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Finish | Mountain Gold |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Wheel Style | Gear Slyder – Black Center Barn Door Wheel |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Select Door Style | Ponder Mirror |
| Single or Double Mirror? | Single Sided Mirror |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Mountain Gold |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
Reviews
There are no reviews yet.