Description
Two Panel Door + Support Header + Stag Barn Door Hardware + Front Handle

$3,422.30
Two Panel Door + Support Header + Stag Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Door Style | Two Panel |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Texture | Weathered |
| Select System | Bi Parting |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Antique Pewter |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Antique Pewter |
| Include Lock? | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Track Length FT | 13 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Header Length FT | 13 FT |
| Select Header Length IN | 8 IN |
| Select Wheel Finish | Antique Pewter |
| Select Front Handle Sizes | 8in |
Reviews
There are no reviews yet.