Description
Alpine Entry Door

$2,550.50
Alpine Entry Door
| Select Width Parts of An Inch | 3/4 in |
|---|---|
| Select Width FT | 2 ft |
| Select Hanging Option | Slab |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Style | Alpine |
| Select Door Function | Single Door |
| Select Width IN | 11 in |
| Select Door Thickness | 1-3/4 in |
| Select Height IN | 7 in |
| Select Door Knob Boring | Yes |
| Select Height FT | 6 ft |
| Select Door Texture | None |
| Select Door Swing | Inswing |
| Select Height Parts of An Inch | 1/4 in |
| Select Door Finish | Clear Coat |
| Include Left Sidelight? | No |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Hinge Prep | No |
| Include Transom Window | No |
| Select Door Handing | Right Handed |
| Select Sidelight Style | Match Door |
| Include Right Sidelight? | No |
| Select Door Knob Boring Placement | 36 in |
| Select Bore Hole Backset | 2-3/4 in |
| Select Double Bore (For A Deadbolt) | No |
Reviews
There are no reviews yet.