Description
Two Panel Door + Support Header + Stag Barn Door Hardware

$6,619.50
Two Panel Door + Support Header + Stag Barn Door Hardware
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Support Header | Support Header |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Door Quantity | 3 |
| Select System | Bypass |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 9 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Header Length FT | 12 FT |
| Select Header Length IN | 9 IN |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 11 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Finish | White, Rustic Grade |
| Select Texture | Weathered |
| Select Assembly | Preassembled |
Reviews
There are no reviews yet.