Description
5 Panel Door + Loft Barn Door Hardware + Front Handle

$1,888.00
5 Panel Door + Loft Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | 5 Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Poplar |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Loft |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Add Soft Close? | No |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Inserts | Wood |
| Select Finish | White, Paint Grade |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Amount | 8 |
| Select Front Handle Style | Redwood |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | Rustica Latch + Lock |
| Select Application | Standard |
| Select Function Front | Keyed |
| Select Front Handle | Industrial |
| Select Function Back | Thumb |
| Select Lock Length | 6 in |
| Select Door Thickness | 1-3/4 in |
| Select Powder Coating | Flat Black |
| Select Door Lock Side | Left |
Reviews
There are no reviews yet.