Description
True Door + Stallion Barn Door Hardware

$2,234.00
True Door + Stallion Barn Door Hardware
| Select Door Style | True |
|---|---|
| Select Texture | None |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Brushed Stainless Steel |
| Select Hanger Style | Stallion |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 1 |
| Select Door Width FT | 6 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 9 in |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 9 in |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
Reviews
There are no reviews yet.