Description
5 Panel Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle

$3,665.54
5 Panel Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | 5 Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Inserts | Wood |
| Select System | Lightduty Bypass |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 2 |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 5 ft |
| Select Door Width IN | 3 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Track Length FT | 15 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Door Quantity | 2 |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
Reviews
There are no reviews yet.