Description
Stallion Barn Door Hardware + Vertical Barn Wood Door + Front Handle + Back Handle

$2,416.00
Stallion Barn Door Hardware + Vertical Barn Wood Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Door Style | Vertical Barn Wood |
| Include Lock? | None |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 5 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Hanger Style | Stallion |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 11 |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Style | Slim |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Additional Hangers | 1 |
| Select Front Handle Style | Slim |
| Select Back Handle Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
Reviews
There are no reviews yet.